Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
  • Beleef het Nationaal Park

    • Drentsche Aa bezoekerscentrum
    • 'Op Stap' informatiekrant
    • Evenementenagenda
    • Eten, drinken, slapen en meer...
    • Wandelen, fietsen en paardrijden
    • Wolven in NP Drentsche Aa
    • Drones in NP Drentsche Aa
    • Varen op de Drentsche Aa
    • Honden in het Nationaal Park
    • Streekproducten
  • Het Drentsche Aa verhaal

    • Het esdorp
    • Water, bron van leven
    • Natuur en landschap
    • De mens in het landschap
    • Landbouw
    • Bodem en ondergrond
  • Kaart
  • Steun het Park
  • Zoeken
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Zoeken

Lezing 'Beek in beeld'

Erik van Ommen en Siemen Dijkstra vertellen tijdens deze lezing over hun deelname aan het project ‘Beek in beeld’. Zij lieten zich, samen met 17 andere kunstenaars van de Beeldende Kunstenaarsvereniging Drenthe, een jaar lang inspireren door de Drentsche Aa, een voor Nederland uniek en beschermd beekdallandschap. De in het veld ontstane ideeën, schetsen en schilderijen heeft elke kunstenaar op eigen wijze uitgewerkt. Het resultaat is een imposante collectie figuratieve, impressionistische en abstracte tekeningen, schilderijen, grafiek en beelden. Deze zijn gebundeld in een prachtig boek dat een actueel tijdsbeeld geeft van de stand van zaken rond het beekdal van de Drentsche Aa en verwerkt in twee exposities.

Tijdens de lezing delen de kunstenaars hun ervaringen over het project en lichten ze de technieken toe die zij gebruiken voor hun werken. Zo laat Erik aan de hand van video’s zien hoe hij een reductie- en een Japanse houtsnede maakt. Voor meer informatie over dit project verwijzen we graag naar het artikel van Bertus Boivin in het lentenummer van ons Kwartaalblad, getiteld ‘Drentse kunstenaars brengen een ode aan de Drentsche Aa’.

Er is gelegenheid om vragen te stellen en na afloop is het boek ‘Beek in beeld’ te koop. Je kunt het ook laten signeren door beide kunstenaars.

TIP: Tot 31 augustus is in Museum Nienoord de expositie ‘Beek in Beeld’ te zien met werken van de deelnemende kunstenaars en een tweede expositie is van 4 juli tot en met 13 september te zien in DSG galerie in Warenhuis Vanderveen in Assen.

Bestel het boek 'Beek in Beeld'

Bron: Drents Landschap



Delen
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op X

Nationale Parken

Nederland heeft eenentwintig Nationale Parken. In de parken zijn alle bijzonderheden van de Nederlandse natuur terug te vinden: duinen, bossen, heide, laagveen, getijdennatuur, beekdalen, vennen en nog veel meer. Gezamenlijk beslaan de parken zo'n 120.000 hectare, dat is bijna 3% van Nederland.

Elk park is uniek. Nergens vind je een beek zoals in het Nationaal Park Drentsche Aa. Het best bewaarde beek- en esdorpenlandschap van West-Europa.

Contact

Secretariaat Provinciehuis Drenthe
Postbus 122, 9400 AC ASSEN
0592 365 555
Contactformulier

Communicatie en Educatie: IVN Drenthe
Postbus 125, 9400 AC Assen
Contactformulier

Volg ons op

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Cookies op deze site
  • Privacyverklaring
  • Proclaimer
  • Documenten
  • Organisatie
  • Projecten
  • Nieuwsbrief + aanmelden