Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Logo Nationaal Park Drentsche Aa - Naar de homepage (naar homepage)
  • Beleef het Nationaal Park
    • Drentsche Aa bezoekerscentrum
    • 'Op Stap' informatiekrant
    • Evenementenagenda
    • Eten, drinken, slapen en meer...
    • Wandelen, fietsen en paardrijden
    • Wolven in Nationaal Park Drentsche Aa
    • Bevers in Nationaal Park Drentsche Aa
    • Drones in NP Drentsche Aa
    • Vaarverbod Drentsche Aa
    • Honden in het Nationaal Park
    • Streekproducten
    • Gezond door de Nationale Parken
  • Het Drentsche Aa verhaal
    • Het esdorp
    • Water, bron van leven
    • Natuur en landschap
    • De mens in het landschap
    • Landbouw
    • Bodem en ondergrond
    • De beken van de Drentsche Aa - Hans Elerie
  • Kaart
  • Steun het Park
  • Zoeken
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Zoeken

Verrijk je kennis over bestuivers

Woon je in Zuidoost-Friesland, ben je graag buiten en heb je zin om nieuwe kennis op te doen en nieuwe mensen te leren kennen? Meld je dan aan voor de meerjarige bestuiverscursus van Landschapsbeheer Friesland. Deze cursus wordt gratis aangeboden aan Ooststellingwervers die hun omgeving graag een beetje mooier willen maken!

Wat ga je doen bij deze cursus?

De gratis cursus bestaat uit vier dagdelen theorie in 2026-2027 die worden verzorgd door ecologen van Landschapsbeheer Friesland. Gerrit Tuinstra en Richtje van den Berg hebben beide jarenlange ervaring met monitoring van insecten. Daarna zijn er onder hun begeleiding in het zomerseizoen een aantal veldbezoeken in de regio Drents-Friese Wold/Ravenswoud/Fochtelooërveen om met monitoring van hommels en dagvlinders te kunnen starten. Tussendoor zijn er opdrachten die je thuis kunt uitvoeren, bijvoorbeeld met hulp van een set zoekkaarten en het boek ‘Dagvlinders in Fryslân’ dat iedere cursist als naslagwerk krijgt uitgereikt. In 2028-2029 volgen er weer een aantal cursusdagdelen en veldbezoeken.

Waarom deze cursus?

De cursus is onderdeel van PolliConnect: een Europese samenwerking tussen vijf verschillende landen gericht op het herstellen van de biodiversiteit, in het bijzonder bestuivers zoals bijen en vlinders. In Zuidoost-Friesland vindt één van de pilot projecten plaats om de verbinding tussen natuurlijke leefgebieden van insecten (in dit geval het Drents-Friese Wold en het Fochtelooërveen) te verbeteren.

Praktische informatie

Raak je al enthousiast? Geïnteresseerden zijn welkom op de startbijeenkomst die plaatsvindt in Appelscha, in de eerste week van oktober. Tijdens de startbijeenkomst wordt algemene informatie gegeven over het project en de cursus. Na afloop van deze bijeenkomst kun je de keuze maken of je doorgaat met de cursus. 

📅 Donderdag 8 oktober | 19.15 – 21.30 uur
📍 Dorpskamer De Den Appelscha
📧 Aanmelden via
info@landschapsbeheerfriesland.nl of via het formulier

Meer achtergrondinformatie

Wil je meer weten over dit project? Lees verder op de website van Landschapsbeheer Friesland, de website van de Provinsje Fryslân of op de Europese PolliConnect website.

Bron: Landschapsbeheer Friesland


Deze pagina delen op
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op X

Nationale Parken

Nederland heeft eenentwintig Nationale Parken. In de parken zijn alle bijzonderheden van de Nederlandse natuur terug te vinden: duinen, bossen, heide, laagveen, getijdennatuur, beekdalen, vennen en nog veel meer. Gezamenlijk beslaan de parken zo'n 120.000 hectare, dat is bijna 3% van Nederland.

Elk park is uniek. Nergens vind je een beek zoals in het Nationaal Park Drentsche Aa. Het best bewaarde beek- en esdorpenlandschap van West-Europa.

Kaart van Nationale Parken in Nederland - Ga naar de website van Nationale Parken in Nederland

Contact

Secretariaat Provinciehuis Drenthe
Postbus 122, 9400 AC ASSEN
0592 365 555
Contactformulier

Communicatie en Educatie: IVN Drenthe
Postbus 125, 9400 AC Assen
Contactformulier

Volg ons op

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
Drenthe -- Oerprovincie van Nederland - Naar de website van Drenthe
Europarc Federation - Naar de website van Europarc Federation
Gebiedsfonds Drentsche Aa - naar de website
  • Cookies op deze site
  • Privacyverklaring
  • Proclaimer
  • Documenten
  • Organisatie
  • Projecten
  • Nieuwsbrief + aanmelden
  • Toegankelijkheid