Activiteiten - januari 2027
Deelname aan Nationaal Park Drentsche Aa excursies is gratis. Na afloop vragen we een vrijwillige bijdrage voor het Fonds Drentsche Aa. Uw bijdrage komt ten goede aan het Drentsche Aa-gebied zie: gebiedsfondsdrentscheaa.nl).
Waterdichte schoenen en een verrekijker worden aanbevolen. Honden worden niet toegelaten tot de excursies. Deelname aan excursies is op eigen risico.
Wilt u een Nationaal Park Drentsche Aa wandeling of excursie op maat organiseren voor familie- of bedrijfsuitje? Vraag naar de mogelijkheden via het contactformulier
Overige activiteiten in Drenthe kunt u vinden op: www.drenthe.nl
We maken een rondwandeling langs maar liefst vijf hunebedden. Op deze route is goed te zien hoeveel hoogteverschil er in de Hondsrug zit. Aan de hand van het landschap kun je mooi uitleggen waarom juist hier hunebedden zijn gebouwd en een dorp is ontstaan. Onderweg kijken we naar alles wat de natuur ook in de winter te bieden heeft, en het is de bedoeling om ook even de tijd te nemen om rustig te genieten van de omgeving.
Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Fonds Drentsche Aa.
Via de statige lanen van landgoed Vennebroek dalen we af richting beekdal van de Drentsche Aa en komen we in de natte natuur van het Friesche Veen en de aangrenzende polders Camphuis en Oosterland. ’s Winters verblijven hier tal van watervogels. Op onze wandeling zullen we meerdere soorten eenden en ganzen tegenkomen. Wie weet flitst er een ijsvogel voorbij of laat de zeearend zich zien. Behalve voor de vogels is er ook aandacht voor het landschap en zijn boeiende geschiedenis.
Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Fonds Drentsche Aa.
