Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
  • Beleef het Nationaal Park

    • Drentsche Aa bezoekerscentrum
    • 'Op Stap' informatiekrant
    • Evenementenagenda
    • Eten, drinken, slapen en meer...
    • Wandelen, fietsen en paardrijden
    • Wolven in NP Drentsche Aa
    • Drones in NP Drentsche Aa
    • Varen op de Drentsche Aa
    • Honden in het Nationaal Park
    • Streekproducten
  • Het Drentsche Aa verhaal

    • Het esdorp
    • Water, bron van leven
    • Natuur en landschap
    • De mens in het landschap
    • Landbouw
    • Bodem en ondergrond
  • Kaart
  • Steun het Park
  • Zoeken
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Zoeken
  1. Home ›
  2. Activiteiten ›
  3. juni 2025

Activiteiten - juni 2025


Deelname aan Nationaal Park Drentsche Aa excursies is gratis. Na afloop vragen we een vrijwillige bijdrage voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa. Uw bijdrage komt ten goede aan het Drentsche Aa-gebied zie: gebiedsfondsdrentscheaa.nl (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)).

Waterdichte schoenen en een verrekijker worden aanbevolen. Honden worden niet toegelaten tot de excursies. Deelname aan excursies is op eigen risico.

Wilt u een Nationaal Park Drentsche Aa wandeling of excursie op maat organiseren voor familie- of bedrijfsuitje? Vraag naar de mogelijkheden via het contactformulier

Overige activiteiten in Drenthe kunt u vinden op: www.drenthe.nl (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)

Bloeiende hooilanden langs het Anlooërdiepje

1 juni 2025
10:00 t/m 12:30
NP Toegangspoort Anloo aan Lunsenhof in Anloo

In het voorjaar bloeien de hooilanden langs de beekjes van de Drentsche Aa volop. We wandelen langs het schitterende beekdal van het Anlooërdiepje. De gidsen vertellen hoe dit prachtige landschap zich door de eeuwen heen heeft ontwikkeld en de bijzondere natuurwaarden die horen bij dit landschap

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Op zoek naar de weidebeekjuffer

9 juni 2025
13:30 t/m 16:00
NP Toegangspoort Deurze, Deurze 1 in Deurze (Bezoekerscentrum NP Drentsche Aa)

We gaan op zoek naar de Weidebeekjuffer, een libel die zich helemaal thuis voelt in het schone stromende water van de Drentsche Aa. We krijgen mooie plekjes te zien in het leefgebied van de Weidebeekjuffer, maar of we deze libel ook echt te zien krijgen is afhankelijk van veel factoren. Garanties geven we niet. De gidsen vertellen over de natuur en het landschap in dit prachtige gebied en over de Weidebeekjuffer in het bijzonder.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Rondje Rolde

14 juni 2025
14:00 t/m 16:30
Parkeerplaats van MFC De Boerhoorn, Zuides 50 in Rolde

Wandeltocht voor volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar en hun (groot-)ouders. Wat is er nu nog te zien van de geschiedenis van Rolde? Dat blijkt best veel te zijn. En de gidsen laten onderweg mooie historische foto’s zien.

We vertellen over de geschiedenis van de Brink, het Boerbos, de Boermarke en de ontwikkeling van het dorp. Bij de hunebedden gaan we duizenden jaren terug in de tijd. Over het leven van de Hunebedbouwers en de jager-verzamelaars die hier geleefd hebben.

Onderweg kunnen de kinderen vragen beantwoorden. Wie de goede antwoorden geeft, maakt kans op een mooie prijs.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

vorige maand
juni
volgende maand

Zoekfilter
Datum

Delen
  • RSS
  • Delen op Facebook (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
  • Delen op LinkedIn (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
  • Delen op X (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)

Nationale Parken

Nederland heeft eenentwintig Nationale Parken. In de parken zijn alle bijzonderheden van de Nederlandse natuur terug te vinden: duinen, bossen, heide, laagveen, getijdennatuur, beekdalen, vennen en nog veel meer. Gezamenlijk beslaan de parken zo'n 120.000 hectare, dat is bijna 3% van Nederland.

Elk park is uniek. Nergens vind je een beek zoals in het Nationaal Park Drentsche Aa. Het best bewaarde beek- en esdorpenlandschap van West-Europa.

Contact

Secretariaat Provinciehuis Drenthe
Postbus 122, 9400 AC ASSEN
0592 365 555
Contactformulier

Communicatie en Educatie: IVN Drenthe
Postbus 125, 9400 AC Assen
Contactformulier

Volg ons op

  • Instagram (opent in nieuw venster)
  • YouTube (opent in nieuw venster)
  • Facebook (opent in nieuw venster)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
(opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
  • Cookies op deze site
  • Privacyverklaring (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
  • Proclaimer (opent in nieuw venster) (verwijst naar een andere website)
  • Documenten
  • Organisatie
  • Projecten
  • Nieuwsbrief + aanmelden