Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Nationaal Park Drentsche Aa - naar de homepage (naar homepage)
  • Beleef het Nationaal Park
    • Drentsche Aa bezoekerscentrum
    • 'Op Stap' informatiekrant
    • Evenementenagenda
    • Eten, drinken, slapen en meer...
    • Wandelen, fietsen en paardrijden
    • Wolven in NP Drentsche Aa
    • Drones in NP Drentsche Aa
    • Vaarverbod Drentsche Aa
    • Honden in het Nationaal Park
    • Streekproducten
    • Gezond door nationale parken
  • Het Drentsche Aa verhaal
    • Het esdorp
    • Water, bron van leven
    • Natuur en landschap
    • De mens in het landschap
    • Landbouw
    • Bodem en ondergrond
  • Kaart
  • Steun het Park
  • Zoeken
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Zoeken
  1. Home ›
  2. Activiteiten ›
  3. oktober 2025

Activiteiten - oktober 2025


Deelname aan Nationaal Park Drentsche Aa excursies is gratis. Na afloop vragen we een vrijwillige bijdrage voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa. Uw bijdrage komt ten goede aan het Drentsche Aa-gebied zie: gebiedsfondsdrentscheaa.nl).

Waterdichte schoenen en een verrekijker worden aanbevolen. Honden worden niet toegelaten tot de excursies. Deelname aan excursies is op eigen risico.

Wilt u een Nationaal Park Drentsche Aa wandeling of excursie op maat organiseren voor familie- of bedrijfsuitje? Vraag naar de mogelijkheden via het contactformulier

Overige activiteiten in Drenthe kunt u vinden op: www.drenthe.nl


Zoekfilter
Datum

  • 1
  • 2
  • volgende pagina

Beleef het Ballooërveld

4 oktober 2025
08:30 t/m 12:30
NP Parkeerplaats Galgenriet aan de Visvliet bij Gasteren

Zet je zintuigen open en voel de nazomer – of het vroege najaar -  op je huid. We ‘proeven’ de grote stille heide, en maken hier en daar een korte stop. Zoals op de Galgenberg, vanwaar je 360 graden om je heen alleen maar heide ziet, met hier en daar een plukje dennen, en boomwallen die de heide omsluiten. En ja, één eeuwenoude kerktoren. Met een beetje geluk kom je verder niemand tegen, op wat witte wieven na misschien. Voel het zand, en hoor het knisperen van de schelpen onder je voeten. Ervaar het rijke kleurenpalet van meer dan vijftig tinten rood, bruin en geel. En ruik de kruiden van de herfst.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Kwel, vissen, Tweediepskolk en een mooie pingoruïne bij het Oudemolensche Diep

12 oktober 2025
10:00 t/m 12:30
NP Parkeerplaats Molensteeg aan de Molensteeg bij Oudemolen

Tijdens de wandeling langs het Oudemolensche Diep vertellen de gidsen over het ontstaan van het beekdal, de kwel die daar op veel plaatsen opwelt en de bijzondere vissen die in de beek voorkomen. Bij de “Tweediepskolk", de plek waar het Gasterense Diep met het Taarlosche iep samenvloeit, wordt uitleg gegeven over het stelsel van diepjes en loopjes die samen de Drentse Aa vormen. Ook wordt stilgestaan bij een mooie pingoruine en de plekken waar het Oudenmolensche Diep met geweld door de rug van Tynaarlo poogt te breken.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Het esdorp Anloo

18 oktober 2025
10:00 t/m 12:30
NP Toegangspoort Anloo aan de Lunsenhof in Anloo

Afwisselende wandeling langs de eeuwenoude Magnuskerk van Anloo. We ontdekken hoe de mensen vroeger leefden in en rond dit dorp en welke functie de brink, de es, het beekdal en de heide hadden. We wandelen langs het schitterede beekdal van het Anloërdiepje en zien hoe en waardoor dit schitterende landschap zich door de eeuwen heen heeft ontwikkeld.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Laarzendag

18 oktober 2025
11:00 t/m 16:00
Bezoekerscentrum NP Drentsche Aa in Deurze, Parkeren: Parkeerplaats Nationaal Park Toegangspoort Deurze

Op zaterdag 18 oktober 2025 staat het Drentsche Aa Bezoekerscentrum (Huis van de Drentsche Aa) volledig in het teken van Laarzendag 2025. Van 11.00 tot 16.00 uur zijn er allerlei gratis activiteiten voor jong en oud rond het thema klimaat en water. Trek je laarzen aan en kom naar het Drentsche Aa bezoekerscentrum voor een dag vol waterpret en natuurbeleving.

Kinderen kunnen hun hart ophalen bij de waterspeelplaats, op waterdiertjes-expeditie of meedoen aan leuke doe-activiteiten. Wie durft, doet mee aan de wedstrijd “Wie stampt de hoogste spetters in een plas water”. Het bezoekerscentrum is de hele dag geopend voor informatie, en een kijkje in de wereld van het Nationaal Park Drentsche Aa. Er zijn excursies en natuurlijk kun je zelf ook heerlijk wandelen in de omgeving van het bezoekerscentrum.
Waarom Laarzendag?

Met Laarzendag vragen de gezamenlijke nationale parken aandacht voor het belang van voldoende en schoon water voor mens én natuur. Klimaatverandering zorgt voor extremer weer: maandenlange droogte of juist hevige regenbuien. Dat heeft grote gevolgen voor de natuur, ook in de 21 nationale parken van Nederland.
Tijdens Laarzendag ontdek je hoe belangrijk schoon en voldoende water is voor mens én natuur. Ook in Nationaal Park Drentsche Aa merken we de gevolgen van klimaatverandering: soms is het wekenlang droog, soms valt er juist veel regen.
In het Nationaal Park werken boeren, natuurorganisaties en overheden samen aan slimme oplossingen. Denk aan het vasthouden van water, het herstellen van beken en het beschermen van bijzondere planten en dieren. Op Laarzendag kun je dit zelf zien, beleven én ontdekken hoe jij een steentje kunt bijdragen.

Toegang & deelname: Gratis

Gidsenestafette

19 oktober 2025
10:00 t/m 16:00
Parkeerplaats Herinneringscentrum Kamp Westerbork, Oosthalen 8 bij Hooghalen

De wandeling wordt begeleid door vier gidsen van Nationaal Park Drentsche Aa, die ieder een stuk van de wandeling voor hun rekening nemen. Elke gids heeft eigen interesses, en vanuit hun gezichtspunt nemen zij u mee langs de talloze paadjes over het Grote Zand en naar de uitgestrekte heide van het bijzondere hoogveen van het Hingsteveen. De wandeling is ongeveer 16 kilometer lang en zal zo'n zes uur duren. De route gaat soms over wat moeilijk begaanbare paden, dus goed schoeisel is een must. Onderweg stoppen we op een mooie plek voor de lunch – wel zelf meenemen.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

  • 1
  • 2
  • volgende pagina
vorige maand
oktober
volgende maand

Deze pagina delen op
  • RSS
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op X

Nationale Parken

Nederland heeft eenentwintig Nationale Parken. In de parken zijn alle bijzonderheden van de Nederlandse natuur terug te vinden: duinen, bossen, heide, laagveen, getijdennatuur, beekdalen, vennen en nog veel meer. Gezamenlijk beslaan de parken zo'n 120.000 hectare, dat is bijna 3% van Nederland.

Elk park is uniek. Nergens vind je een beek zoals in het Nationaal Park Drentsche Aa. Het best bewaarde beek- en esdorpenlandschap van West-Europa.

Kaart van Nationale Parken in Nederland - Ga naar de website van Nationale Parken in Nederland

Contact

Secretariaat Provinciehuis Drenthe
Postbus 122, 9400 AC ASSEN
0592 365 555
Contactformulier

Communicatie en Educatie: IVN Drenthe
Postbus 125, 9400 AC Assen
Contactformulier

Volg ons op

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
Drenthe -- Oerprovincie van Nederland - Naar de website van Drenthe
Europarc Federation - Naar de website van Europarc Federation
Gebiedsfonds Drentsche Aa - naar de website
Nationaal Park Drentsche Aa - naar de website
Nationaal Park Drents-Friese Wold - naar de website
Nationaal Park Dwingelderveld - naar de website
  • Cookies op deze site
  • Privacyverklaring
  • Proclaimer
  • Documenten
  • Organisatie
  • Projecten
  • Nieuwsbrief + aanmelden
  • Toegankelijkheid