Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
  • Beleef het Nationaal Park

    • Drentsche Aa bezoekerscentrum
    • 'Op Stap' informatiekrant
    • Evenementenagenda
    • Eten, drinken, slapen en meer...
    • Wandelen, fietsen en paardrijden
    • Wolven in NP Drentsche Aa
    • Drones in NP Drentsche Aa
    • Varen op de Drentsche Aa
    • Honden in het Nationaal Park
    • Streekproducten
  • Het Drentsche Aa verhaal

    • Het esdorp
    • Water, bron van leven
    • Natuur en landschap
    • De mens in het landschap
    • Landbouw
    • Bodem en ondergrond
  • Kaart
  • Steun het Park
  • Zoeken
  • Drents
  • Contact
  • Deutsch
  • English
Zoeken

Nieuwe Nationaal Park water-fietsroute

Nationaal Park Drentsche Aa heeft een nieuwe fietsroute gemaakt rond het thema water. De route is 53 km lang en te splitsen in drie delen van ongeveer 20 km. De route start voor de Kymmelsberg in Schipborg en voert via de Drentsche Aa beekdalen naar de stad Groningen en terug.

De nieuwe fietsroute is te vinden op: https://www.eindjeomindrenthe.nl/np-waterbeheer-drentsche-aa.html. De route is digitaal, op je smartphone, te fietsen maar ook via de uit te draaien fietskaart.

Water is een belangrijk (beleids)thema. Zeker met het warme weer, de dicussie over de opwarming van de aarde en de toenemende zomerse watertekorten, speelt de waterdiscussie regelmatig op. Hoe gaan we verantwoord met het beschikbare water om?

Tijdens de fietsroute wordt de fietser gewezen op diverse waterweetjes. Bijvoorbeeld over het belang van water voor het leven in en rond de beek, aanpassingen aan de beek, waterberging en de rol van het Drentsche Aa water bij de drinkwatervoorziening van de stad Groningen.

Ook het Museum aan de A (voormalig Scheepvaartmuseum) in Groningen wordt aangedaan. Groningen kent een lange (scheepvaart)traditie met de beek. Ondermeer het hoge en lage der A, de A-kerk danken er hun naam aan. Wist u dat het Drentsche Aa water honderden jaren lang de basis was voor het Groninger Kluinbier? De brouwerijen stonden vooral aan het Hoge der Aa.

De nieuwe fietsroute is voor Nationaal Park Drentsche Aa samengesteld door Ilse Nieuwenhuis, student aan de Rijks Universiteit Groningen. Ze sprak hiervoor met diverse organisaties die zich met het watermanagement in het Nationaal Park Drentsche Aa bezighouden



Delen
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op X

Nationale Parken

Nederland heeft eenentwintig Nationale Parken. In de parken zijn alle bijzonderheden van de Nederlandse natuur terug te vinden: duinen, bossen, heide, laagveen, getijdennatuur, beekdalen, vennen en nog veel meer. Gezamenlijk beslaan de parken zo'n 120.000 hectare, dat is bijna 3% van Nederland.

Elk park is uniek. Nergens vind je een beek zoals in het Nationaal Park Drentsche Aa. Het best bewaarde beek- en esdorpenlandschap van West-Europa.

Contact

Secretariaat Provinciehuis Drenthe
Postbus 122, 9400 AC ASSEN
0592 365 555
Contactformulier

Communicatie en Educatie: IVN Drenthe
Postbus 125, 9400 AC Assen
Contactformulier

Volg ons op

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
  • Cookies op deze site
  • Privacyverklaring
  • Proclaimer
  • Documenten
  • Organisatie
  • Projecten
  • Nieuwsbrief + aanmelden